Home Zieleń
Menu pomocnicze
Lasy komunalne Parki Ilość drzew i krzewów Drzewostan uliczny Sopot w kwiatach Place zabaw i siłownie zewnętrzne

Sopot to jedno z najbardziej zielonych polskich miast, w którym ponad 60% powierzchni miasta to właśnie tereny zielone. To kurort, w którym oddycha się czystym powietrzem, gdzie do aktywności w terenie zachęcają malownicze ścieżki rowerowe, trasy spacerowe, doskonale utrzymane skwery, parki, zieleńce. Zielona infrastruktura sprawia, że Sopot to idealne miejsce do odpoczynku, spacerów, rekreacji. Powierzchnia terenów zielonych była jednym z decydujących czynników nadania miastu w 1999 roku statusu uzdrowiska.

Powierzchnie zurbanizowane w mieście to blisko 39% jego powierzchni, 54% to lasy, zaś 7% to pozostałe tereny zielone. W statystyce powierzchni zielonych honorowe miejsce zajmują lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z jego szlakami spacerowymi i rowerowymi.

Również oba parki: Północny i Południowy, których usytuowanie wzdłuż plaży, sprawia, że są to bardzo popularne i atrakcyjne miejsca odpoczynku.

Tereny zielone w Sopocie:

Parki - 27 ha
Skwery i zieleńce – 25 ha
Zieleńce towarzyszące trasom komunikacyjnym – 11 ha
Skarpy – 10 ha
Obiekty hydrotechniczne – 2 ha
Razem tereny zieleni w zarządzie ZDiZ  75 ha

 

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.