Home Aktualności 2023 Z myślą o najmłodszych
24.03.2023

Z myślą o najmłodszych

Nowe zabawki na placach zabaw.

W Sopockim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy wygłosowali realizacje dwóch projektów dedykowanych najmłodszym sopocianom: „Wyposażenie placów zabaw przy budynkach 23 Marca 91 B i 91 C” oraz „Rozbudowa placu zabaw na dawnym boisku przy ulicy Sienkiewicza koło budynku 23”. Maluchy mogą już w pełni korzystać z nowych zabawek. Inwestycje te mogą być inspiracją dla mieszkańców do składania wniosków w obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Nowy plac zabaw na ul. 23 Marca został zrealizowany na terenie dawnego placu zabaw pomiędzy kompleksem boksów garażowych od północy, ściany lasu od wschodu i terenu zielonego. Teren został ogrodzony od strony wschodniej z wykonaniem wejścia, południowej i zachodniej z wejściem istniejącymi schodami. Plac ma nawierzchnię piaskową. Zarząd Dróg i Zieleni sfinansował dostawę i montaż urządzeń zabawowych oraz budowę ogrodzenia wokół placów zabaw. Wyposażenie placu zabaw to: zestaw wielofunkcyjny „statek”. Drugi plac na Przylesiu, będący w sąsiedztwie tego nowego, wyposażony został w zjeżdżalnie, most linowy wiszący, mostek drewniany łukowy, tunel do przechodzenia, ściankę wspinaczkową, drabinki, pochylnie przejścia sznurowe piaskownicę. Najmłodsi mogą również już korzystać z panelu zabawowo-edukacyjnego, huśtawek, trampolin, karuzeli, spinnera.

Łączny koszt budowy obydwu placów zabaw wyniósł 303 210,99 zł. Koszt ten nie obejmuje  nawierzchni, ponieważ ten koszt poniosła SM Przylesie.

Również w ramach Budżetu Obywatelskiego doposażyliśmy plac zabaw znajdujący się przy ulicy Sienkiewicza. Na tym placu wykonaliśmy montaż urządzeń zabawowych (m.in. huśtawki, bujaka na sprężynie, tunelu, zjeżdżalni), pole piaskowe jako nawierzchnię bezpieczną i wybudowaliśmy ogrodzenie.
Koszt inwestycji zamknął się w kwocie 93 315,48 zł.

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.