Home Aktualności 2023 Wszystkich Świętych 2023
24.10.2023

Wszystkich Świętych 2023 w Sopocie

1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu, których zadaniem jest usprawnienie bezpiecznego dojazdu w rejon obu sopockich cmentarzy. 

Organizacja ruchu

Zmiany obowiązywać będą od godziny 7.00 w środę, 1 listopada do ok. godz. 20.00. 

Na odcinku ul. Malczewskiego pomiędzy Aleją Niepodległości, a ul. Kolberga obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu. By usprawnić funkcjonowanie komunikacji miejskiej, na odcinku ul. Malczewskiego, od ul. Chodowieckiego do wysokości Kościoła, na prawym pasie jezdni, wyznaczony zostanie buspas.

Na ulicach przyległych wprowadzona zostanie następująca organizacja ruchu:
•    ul. Księżycowa – jeden kierunek ruchu od ul. Malczewskiego do ul. 23 Marca,
•    ul. Okrężna – jeden kierunek ruchu w stronę ul. 23 Marca,
•    ul. Słoneczna – jeden kierunek ruchu w stronę ul. Okrężnej.

Przypominamy, że od poniedziałku 23 października, ulica Chodowieckiego jest przebudowywana i nie będzie możliwości pozostawienia na niej auta, ani odbicia w nią, skracając sobie drogę na cmentarz.

W nocy z 28 na 29 października nastąpi zmiana czasu i musimy pamiętać, że od tego dnia zmrok zapadać będzie o godzinę szybciej. Dlatego należy zachować szczególną rozwagę i ostrożność, a także zwracać uwagę na zmiany oznakowania oraz sygnały służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Organizacja ruchu
Cmentarz komunalny – przydatne informacje
Cmentarz komunalny – przydatne informacje

Co zrobić, gdy mamy problem ze znalezieniem miejsca pochówku bliskich czy znajomych? Pomoże specjalna wyszukiwarka - wystarczy wpisać nazwisko nieżyjącej osoby:
Grobonet

W okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych jak również w tym dniu, jak co roku, cmentarz zapewnia worki na śmieci dostępne przy głównych ciągach komunikacji pieszej. Na terenie cmentarza ustawione będą specjalne pojemniki na odpady zielone, do których wyrzucamy wyłącznie: gałęzie drzew i krzewów, liście, kwiaty i skoszoną trawę, trociny i korę drzew. 

Na terenie cmentarza komunalnego znajdują się stojaki z narzędziami przydatnymi do sprzątania grobów: konewki, grabie i miotły, z których mogą korzystać odwiedzający cmentarz. Zwracamy się z prośbą, by po wykorzystaniu odnosić je na miejsce, z których zostały pobrane. 

Z troski o środowisko, również w tym roku, ustawiamy stojaki na znicze do ponownego wykorzystania. Zachęcamy, by nie wyrzucać dobrej jakości zniczy, a podzielić się nimi z innymi.

Handel

Zarząd Dróg i Zieleni wydał do dziś, tj. 24 października 8 zezwoleń na zajęcie pasa ruchu drogowego w celu prowadzenia działalności handlowej – ustawienia stanowisk sprzedaży kwiatów i zniczy w obrębie obu cmentarzy. Dodatkowo, na tym terenie wydanych jest 7 zezwoleń całorocznych.

Handel
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo

Prosimy aby w tym czasie szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zarówno podczas porządków jak i pobytu na cmentarzu, torebkę lub saszetkę z dokumentami i pieniędzmi zawsze miejmy pod ręką. Zachowujmy szczególną ostrożność w miejscach gdzie występuje duży tłok. Apelujemy, by samochód pozostawić w miejscu zamieszkania, a na cmentarz dojechać komunikacją publiczną. Tak będzie szybciej i bezpieczniej.

 

Fot. Jerzy Bartkowski Sopografia

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.