Home Aktualności 2023 Przebudowa ulicy Mazowieckiej. Spotkanie z mieszkańcami
06.04.2023

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie przebudowy ul. Mazowieckiej

Ulicę Mazowiecką w Sopocie czeka w tym roku gruntowna przebudowa.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zaprasza mieszkańców na spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną szczegóły inwestycji. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 13 kwietnia o godz. 17, przed Biblioteką Kamionka przy ul. Mazowieckiej 26.

Przebudowa obejmie odcinek ulicy Mazowieckiej od lasu, przez skrzyżowanie z ulicą Kujawską, do skrzyżowania z ulicą Łowicką. Zarząd Dróg i Zielni ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy. Na złożenie ofert jest czas do 12 kwietnia. Wykonawca będzie miał 220 dni na przebudowę ulicy, od dnia podpisanaia umowy.

Podczas spotkania z mieszkańcami, które odbędzie się w czwartek, 13 kwietnia, o godzinie 17, przed Biblioteką Kamionka, o inwestycji opowiedzą prezydent Jacek Karnowski, wiceprezydent Marcin Skwierawski, pracownicy ZDiZ oraz radni Miasta Sopotu. 

Inwestycja obejmuje budowę nowego układu kanalizacji deszczowej, wyposażonego w urządzenia umożliwiające zagospodarowanie jak największej ilości wód opadowych i roztopowych. Stworzona w ten sposób retencja umożliwi wykorzystanie wód opadowych m.in. do podlewania miejskiej zieleni. Zaplanowano też przebudowę układu drogowego, sieci kolidujących: wodociągowych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych oraz wykonanie oświetlenia ulicznego, doświetlenia przejść dla pieszych i kanału technologicznego. W planach jest też budowa ogrodu deszczowego przed odprowadzeniem wód opadowych do potoku Swelina.

Uwaga! W razie złych warunków atmosferycznych spotkanie zostanie przeniesione do budynku przy ul. Mazowieckiej 26 – do Domu Sąsiedzkiego Alternatywy 5.

Źródło: UMS
Fot: wizualizacje ZDiZ

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.