Home Aktualności 2023 Przebudowa ul. 3 maja - zmiany w organizacji ruchu
07.04.2023

Przebudowa ul. 3 Maja - zmiany w organizacji ruchu

Uwaga na zmiany w organizacji ruchu na ul. 3 Maja oraz Alei Niepodległości w Sopocie.

Dobiega końca kompleksowa przebudowa ul. 3 Maja w Sopocie. Przed nami ostatnie prace, które z uwagi na swój charakter i przyjętą technologię, wymagają całkowitego wyłączenia z ruchu fragmentów ul. 3 Maja i zamknięcia ronda przy skrzyżowaniu ul. 3 Maja z ul. Kościuszki. Przy okazji tych prac, wykonamy nakładkę (ułożymy warstwę ścieralną) na fragmencie Alei Niepodległości, bezpośrednio przylegającej do przebudowywanej ul. 3 Maja.


Prace zaplanowaliśmy na piątek i sobotę, 14 i 15 kwietnia. Komunikacja miejska, w czasie wykonywania tych prac, nie będzie obsługiwała następujących przystanków:
- Władysława IV 01 i Władysława IV 02 na ul. 3 Maja
- Sopot PKP – Marynarzy 01 i Sopot PKP – Marynarzy 02 na ul. Kościuszki.
Dotyczy to autobusów nr: 143, 187.


Prace będą przebiegać zgodnie z przyjętym harmonogramem:

Piątek, 14 kwietnia

Godz. 19.00 Zamknięcie skrzyżowania (ronda) ulic: 3 Maja i Kościuszki. Spowoduje to, że nie będzie  dojazdu do osiedla Karlikowski Młyn. Na przemian, zamknięte będą również wloty na rondo przy skrzyżowaniu ul. 3 Maja z ul. Władysława IV od strony ul. Kościuszki, gdzie wykonywane będą prace korekcyjne i wykończeniowe ( ruch odbywać się tam będzie wahadłowo).

Godz. 20.00 Zamknięcie dwóch pasów Alei Niepodległości w kierunku Gdyni. Ruch będzie się odbywał jedną nitką po lewoskręcie.

Godz. 20.00 Zamknięcie możliwości przejazdu przez odcinek ul. 3 Maja, od ul. Kościuszki do Alei Niepodległości. Zamknięcie to spowoduje całkowity brak dojazdu do ul. Torowej i  ECO Sopot (dawny ZOM).

Sobota, 15 kwietnia

Godz. 5.00  Rozpoczęcie prac.

Godz. 20.00 Planowane zakończenie prac. Na Alei Niepodległości i skrzyżowaniach ul. 3 Maja z ulicami: Kościuszki i Władysława IV, umożliwiony będzie przejazd. Ul. 3 Maja, na odcinku od Alei Niepodległości do ul. Kościuszki, pozostanie zamknięta, z wyjątkiem warunkowego dojazdu do ul. Torowej i ECO Sopot – wyłącznie od strony ul. Kościuszki.

W poniedziałek, 17.04.2023  układana będzie a warstwa ścieralna na drodze rowerowej.

Przypomnijmy,
Blisko 23 miliony złotych kosztuje kompleksowa przebudowa ulicy 3 Maja w Sopocie. 15,2 mln zł otrzymaliśmy w ramach dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, zaś ponad 7 mln zł to wkład Gminy Miasta Sopotu. Pracami objęta jest ul. 3 Maja na całym przebiegu, czyli 940 metrów. Przebudowa ul. 3 Maja objęła całą infrastrukturę podziemną w tym m.in. przebudowę kanalizacji deszczowej i budowę 6 zbiorników retencyjnych. Przebudowane zostały jezdnie, chodniki, droga rowerowa, miejsca parkingowe, oświetlenie i nowa zieleń. Powstały 3 ronda, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i uspokojenie ruchu.

Nawierzchnia asfaltowa dróg rowerowych jest w kolorze czerwonym. Chodniki zostały poszerzone i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Również zatoki autobusowe wyposażone są w krawężniki peronowe, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo wsiadania i wysiadania z pojazdów komunikacji miejskiej. Zgodnie z warunkami umowy, wykonawca, Firma Budowlano – Drogowa MTM S.A., powinien zakończyć inwestycję 4 maja 2023 roku.

 

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy. Kierowców prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w ruchu, o których informują znaki.

 

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.