Home Aktualności 2023 Narodowe Święto Niepodległości
09.11.2023

Narodowe Święto Niepodległości

W sobotę, 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Również w Sopocie zaplanowane są uroczystości i wydarzenia, które mogą wpływać na płynność ruchu w mieście.

Parada Niepodległości

Obchody otworzy Parada Niepodległości - IX Strażacki Przejazd Samochodów Zabytkowych i Rowerzystów – Sopot 2023. Parada, w formie kolumny samochodów i rowerów, wyruszy o godzinie 11.00 i przejedzie od siedziby Państwowej Straży Pożarnej (ul. Armii Krajowej 105) ulicami: Sikorskiego, Podjazd, przy kościele św. Jerzego, Bohaterów Monte Cassino do pl. Zdrojowego. W czasie przejazdu kolumny, poruszanie się innych pojazdów tymi ulicami, będzie mocno utrudnione. Dotyczy to również kilku minut, które będą konieczne do przejazdu kolumny przez Aleję Niepodległości (skrzyżowanie ul. Sikorskiego i Podjazd).

Przejazd odbywać się będzie w zorganizowanej kolumnie pojazdów. Na jej czele i zamknięciu jechać będą pojazdy Straży Miejskiej i Policji, które będą koordynowały sprawny i bezpieczny przejazd.

Uroczystości pod pomnikiem

W sobotę, o godz. 18.00 odprawiona zostanie msza św. w kościele pw. św. Jerzego. Następnie o godz. 19.15 odbędzie się uroczysty Apel Pamięci i defilada, złożone zostaną wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem Martyrologii Polskich Mieszkańców Sopotu na ul. Kościuszki.  

Na czas przejścia uczestników z kościoła pod pomnik, w godz. 19.00-19.15 ulica T. Kościuszki na odcinku kościół św. Jerzego – budynek ratusza, będzie wyłączona z ruchu. Po przejściu uczestników, fragment ul. Kościuszki od ul. Chopina do ul. Podjazd będzie przejezdny.

Podczas trwania uroczystości pod pomnikiem (od ok. godz. 19.15 do ok. 20.30), ruch pojazdów na ul. Kościuszki, odcinku od ul. 3 Maja do ul. Chopina  będzie wstrzymany. Zalecamy objazd Dolnym Sopotem m.in. ul. Chopina i ul. Sobieskiego. 

Komunikacja miejska

W związku z uroczystościami towarzyszącymi Paradzie Niepodległości oraz krótkotrwałym brakiem możliwości przejazdu ul. Sikorskiego i ul. Podjazd w Sopocie, w sobotę 11.11.2023 r. od około godz. 11.00 czasowo (ok. 15 minut) wstrzymywany będzie ruch w rejonie przemarszu parady. Możliwe będą opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 117, 122 i 143.

Podczas uroczystości pod pomnikiem Martyrologii Polskich Mieszkańców Sopotu, z uwagi na zamknięcie dla ruchu ul. Kościuszki, autobusy linii 143, 185, 187 nie będą podjeżdżały na przystanek Marynarzy 02. 
Szczegóły dostępne są na stronach internetowych przewoźników: ZKM i ZTM. 

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.