Home Aktualności 2023 Karta Opłaty Zryczałtowanej za parkowanie
16.11.2023

Karta Opłaty Zryczałtowanej za parkowanie

Mieszkańcy Sopotu uprawnieni do otrzymania Karty Opłaty Zryczałtowanej na parkowanie w strefie mogą już od 16 listopada, bez wychodzenia z domu, opłacić parkowanie, a nawet wydrukować identyfikator. Nowe możliwości daje strona internetowa, która powstała przy współpracy Zarządu Dróg i Zieleni oraz Straży Miejskiej w Sopocie.

Strona internetowa https.sm-sopot.eabonament.com.pl jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Po utworzeniu własnego konta należy się zalogować, a następnie wybrać strefę parkowania przypisaną do miejsca zamieszkania. Opłata może zostać wniesiona za okres od 1 do 12 miesięcy (10 zł / 30 dni). Strona umożliwia dołączenie wymaganych dokumentów, np. skanu dowodu rejestracyjnego, a cały proces można przeprowadzić przy pomocy własnego komputera, bez wychodzenia z domu.

Straż Miejska po otrzymaniu zgłoszenia drogą internetową, zweryfikuje je, a także dołączone dokumenty. Po zatwierdzeniu zgłoszenia mieszkaniec otrzyma informację o zakończeniu procesu wraz z linkiem do płatności. Może wówczas dokonać opłaty, a następnie samodzielnie wydrukować przyznany identyfikator. To ostatnie nie jest jednak konieczne, ponieważ numer rejestracyjny pojazdu trafi do bazy ZDiZ, a pracownicy strefy będą mogli sprawdzić uprawnienia do parkowania za pomocą czytników. System ma również możliwość wysyłania przypomnień o opłatach – wystarczy wybrać tę opcję w procesie rejestracji na stronie.

– Wyrobienie Karty Opłaty Zryczałtowanej wiązało się do tej pory z przynajmniej jedną wizytą w Urzędzie Miasta. Teraz wszystko można zrobić we własnym domu – mówi Tomasz Dusza, komendant Straży Miejskiej w Sopocie. – Nowa funkcjonalność to kolejny krok na drodze cyfryzacji usług dla mieszkańców, w ramach projektu Smart City – dodaje komendant Tomasz Dusza.
Mieszkańcy Sopotu opłacający parkowanie z pomocą Karty Opłaty Zryczałtowanej będą mogli za pośrednictwem strony zmienić również konieczne dane, np. w przypadku zmiany samochodu. Od początku grudnia poprzez stronę internetową będzie można także wykupić abonament wydawany przez ZDiZ w Sopocie. W przyszłości planowane jest zintegrowanie strony z Kartą Sopocką.

Wszelkie kwestie dotyczące Karty Opłaty Zryczałtowanej i abonamentu na Strefę Płatnego Parkowania w Sopocie reguluje uchwała Rady Miasta Sopotu z 9 lutego 2023 r. z późniejszymi zmianami.

Źródło: www.sopot.pl 

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.