Home Aktualności 2023 Zmiany w organizacji ruchu na fragmencie ul. Armii Krajowej
26.09.2023

Dłuższy lewoskręt na Armii Krajowej

Zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych, wydłużenie lewoskrętu i likwidacja szykan – takie zmiany czekają mieszkańców Sopotu, na odcinku od skrzyżowania z ul. Leśną do Alei Niepodległości, ulicy Armii Krajowej.

 

Służba Drogowa Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie rozpoczyna w czwartek, 28 września br. inwestycję drogową na ulicy Armii Krajowej, polegającą na: likwidacji jednego z przejść dla pieszych, budowę przejścia w okolicy skrzyżowania z ul. Leśną, budowę chodników ułatwiających dojście m.in. do pętli autobusowej „Reja”. W planie mamy również wydłużenie lewoskrętu, który ułatwi wjazd w ul. Jana z Kolna oraz Aleję Niepodległości – na pasy w kierunku Gdyni. 

W maju br. wprowadziliśmy tymczasowe rozwiązanie - zwężenie i szykany w postaci słupków przed przejściem dla pieszych na ul. Armii Krajowej (pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Leśną a  Aleją Niepodległości). Wcześniej w tym rejonie dochodziło do groźnych sytuacji m.in. wypadków z udziałem pieszych przechodzących prawidłowo przez przejście. Nie czekając na kolejne nieszczęście, na wniosek Policji, wprowadziliśmy zmiany, które miały zapobiec wypadkom w tym rejonie Sopotu. Problem ten był analizowany podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która pozytywnie zaopiniowała tymczasowe rozwiązanie, mające zapewnić bezpieczeństwo niechronionych użytkowników ruchu drogowego jakimi są piesi. To rozwiązanie było tymczasowe, teraz wcielamy w życie rozwiązanie docelowe, które zapewni komfort i bezpieczeństwo zarówno pieszym, jak i pozytywnie wpłynie na płynność ruchu.

Prace rozpoczynamy od ułożenia chodników prowadzących od projektowanego przejścia dla pieszych do Alei Niepodległości i pętli autobusowej. Następnie fachowcy Służby Drogowej wykonają obniżenie krawężnika, a w przebudowywanej nawierzchni pojawią się płytki integracyjne, ułatwiające poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami narządu wzroku. Prace zakończy wymalowanie pasów na jezdni oraz oznakowania o lewoskręcie, który będzie wydłużony. Prace uzależnione będą od warunków atmosferycznych i powinny trwać około 2-3 tygodni.   

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.