Home Aktualności 2023 Dzień otwarty w schronisku
04.10.2023

Dzień otwarty Schroniska Sopotkowo

Niedziela, 8 października w godz. 11.00-15.00.

W schronisku dla bezdomnych zwierząt Sopotkowo przebywają obecnie 43 psy i 97 koty. Większość z lokatorów Sopotkowa to zwierzęta mogące być w każdej chwili adoptowane. Doskonałą okazją ku temu może być dzień otwarty organizowany w najbliższą niedzielę.   

Schronisko jest miejscem szczególnym, bardzo potrzebnym zarówno porzuconym czworonogom, jak i mieszkańcom szukającym przyjaciela, którym można się opiekować. Do naszego schroniska trafiają zwierzęta nierzadko pokrzywdzone zarówno przez los jak i człowieka. Są tu przejściowo, otoczone opieką zarówno pracowników, oddanych wolontariuszy jak i specjalistów i czekają na nowy dom. Pomysł organizowania cyklicznych dni otwartych zrodził się by zachęcić niezdecydowanych do mądrych adopcji. Bo pies czy kot przygarnięty ze schroniska to nie zabawka, którą możemy się przez chwilę pobawić, a jak się znudzi – odstawić w kąt. W wytęsknionych zwierzętach możemy odnaleźć wiernych i oddanych przyjaciół, trzeba tylko mądrze wybrać i mieć świadomość, że odpowiadamy za zwierzaka „którego oswoimy”.

- Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich przyjaciół Sopotkowa na kolejną edycję dnia otwartego, w niedzielę, 8 października – informuje Anna Leppert, kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt Sopotkowo.

Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji. Dostępne będą znane i lubiane schroniskowe gadżety m.in.: koszulki, kubki z podobiznami podopiecznych schroniska, zabawki, szarpaki, kocie poduszeczki. Zaplanowana jest wyprzedaż garażowa czyli artykuły w okazyjnej cenie po 5 -10-15 zł. Oczywiście nie zabraknie ulubionej loterii z ciekawymi fantami.

Do dyspozycji odwiedzających będzie psi behawiorysta oraz wolontariusze, którzy opowiadać będą o rezydentach schroniska, udzielać rad i informować o zasadach adopcji.

Widzimy się w niedzielę, 8 października, w godzinach 11-15, ul. Malczewskiego 38.

Przypominamy, że od 1 marca 2022 roku Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo jest zarządzane przez Gminę Miasta Sopotu, w której imieniu działa Zarząd Dróg i Zieleni. Od 1 marca schronisko stało się jednym z naszych działów.

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.