Home Aktualności 2024 Wybory 2024 - zasady umieszczania reklam wyborczych
14.02.2024

Wybory 2024

Zasady umieszczania reklam wyborczych w Sopocie.

W 2024 roku nie zabraknie nam politycznych emocji. W Polsce pójdziemy do urn wyborczych dwa razy - podczas wyborów samorządowych i do Parlamentu Europejskiego. Nim kampania wyborcza rozkręci się na dobre, a poszczególne komitety wyborcze rozpoczynają agitację za swoimi kandydatami, przedstawiamy informacje, jak legalnie umieszczać reklamy wyborcze w Sopocie.

Nieodłącznym elementem wszystkich kampanii są plakaty, banery, ulotki. Gdzie w Sopocie można je umieszczać, a gdzie ich ekspozycja jest zakazana? I najważniejsze – jakie grożą konsekwencje za nielegalnie umieszczone reklamy? Garść przydatnych informacji przedstawiamy poniżej.

Umieszczenie plakatów wyborczych w pasie drogowym należy uzgodnić z Zarządem Dróg i Zieleni w Sopocie. Uzgodnienie to nie pociąga za sobą skutków finansowych.  

Gdzie nie wolno umieszczać plakatów?
Zabrania się wieszania plakatów i innych materiałów wyborczych na: na słupach trakcyjnych oraz innych urządzeniach drogowych, na których umieszczone są znaki i tablice drogowe, na urządzeniach sygnalizacji świetlnej oraz w rejonie skrzyżowania – tj. w odległości do 10 m przed przejściem dla pieszych lub do 10 m przed punktem węzłowym (łuk) danego skrzyżowania. Zabrania się również umieszczania tablic wyborczych na drzewach, nad jezdnią drogi, na pasie rozdziału pomiędzy dwoma jezdniami, na drogowych barierach zabezpieczających oraz energochłonnych, a także na drogowych obiektach mostowych (np.: mostach, wiaduktach, kładkach pieszych, itp.)

Bezwzględny zakaz umieszczania tablic wyborczych obowiązuje na ulicach:
· Bohaterów Monte Cassino
· Plac Zdrojowy
· Plac Przyjaciół Sopotu
· Aleja Niepodległości na odcinku od ulicy 23 Marca do ulicy 3 Maja
· Aleja Wojska Polskiego
· Aleja Mamuszki wraz z całym obszarem promenady sopockiej wzdłuż plaży oraz z przyległymi terenami parków miejskich

Materiały wyborcze, które pojawią się na wskazanych powyżej ulicach i terenach miejskich, będą niezwłocznie usuwane.

Materiały wyborcze można przymocowywać do elementów infrastruktury drogowej wyłącznie za pomocą plastikowych opasek zaciskowych lub innych mocowań wyłącznie z tworzyw sztucznych.
Poszczególne komitety wyborcze zobowiązane są do usunięcia umieszczonych tablic wyborczych w terminie 30 dni po dniu wyborów tj. przywrócenia pasa drogowego do stanu poprzedniego. W razie nie zastosowania się do powyższego tablice wyborcze będą usuwane na koszt danego komitetu wyborczego

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.