Home Aktualności 2023 Weekendowe prace na Alei Niepodległości w Sopocie
02.11.2023

Weekendowe prace na Alei Niepodległości

3-5 listopada br. prace na Alei Niepodległości w Sopocie. 

 

Dobiega końca remont nawierzchni dwóch pasów i lewoskrętu Alei Niepodległości w Sopocie, jezdni w kierunku Gdańska, na odcinku od wjazdu do siedziby ZDiZ Sopot do skrzyżowania z ul. Haffnera. Prace obejmują również m.in. wymianę krawężników betonowych na kamienne, zmianę geometrii jezdni, regulacje urządzeń kanalizacji deszczowej i wydzielenie pasa zieleni.

W najbliższy piątek, 3 listopada około godziny 19.00 frezowanie starej nawierzchni fragmentu Alei Niepodległości rozpocznie ostatnią fazę prac, która wiązać się będzie z wyłączeniem z ruchu remontowanego fragmentu. Tym samym wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na jezdni Alei Niepodległości w kierunku Gdyni: jeden pas w kierunku Gdańska, jeden pas w kierunku Gdyni.Ruch w kierunku Gdańska odbywać się będzie jednym pasem prowadzącym do Gdyni.

Wyjazd z ul. Zamkowa Góra możliwy będzie tylko w prawo, w kierunku Gdyni. Dojazd w kierunku Gdańska będzie możliwy objazdem, poprzez zawrócenie na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. Bernadowską w Gdyni. Dojazd do ul. Zamkowa Góra od strony Gdyni możliwy objazdem ulicami Haffnera i Sępią. W okolicach przejścia dla pieszych przez Aleję Niepodległości policja będzie ręczne kierowała ruchem (w godz. 9.00 – 19.00).

Na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ul. Haffnera ruch pojazdów utrzymany zostanie we wszystkich możliwych relacjach. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu będzie wyłączona, a ruchem kierować będą funkcjonariusze Policji. Przejście dla pieszych przez Aleję Niepodległości pozostaje nadal wyłączone z użytkowania. Najbliższe czynne przejście znajduje się przy siedzibie ZDiZ Sopot.

Wjazd do siedziby Zarządu Dróg i Zieleni będzie zamknięty. Dojazd do siedziby ZDiZ i do sklepu Lidl będzie możliwy tylko od strony Gdyni: jezdnią Alei Niepodległości przez wjazd na parking przy sklepie Lidl.

Przystanek autobusowy na Alei Niepodległości przed wjazdem do siedziby ZDiZ Sopot zostaje tymczasowo zawieszony. Tymczasowy przystanek autobusowy zlokalizowany będzie na Alei Niepodległości, za remontowanym odcinkiem, za skrzyżowaniem Al. Niepodległości z ul. Haffnera.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac, w piątek zaplanowane jest frezowanie starej nawierzchni, w sobotę – układana będzie podbudowa, warstwa wiążąca, nastąpi regulacja urządzeń kanalizacji deszczowej. Sobotnie prace zakończy układanie siatki przeciwspękaniowej. W niedzielę zaś układana będzie warstwa ścieralna. W poniedziałek, około godziny 5.00 rano organizacja ruchu wróci do pierwotnego kształtu, który obowiązywał przed remontem.

Wartość inwestycji to 875 tys. zł. Połowa środków pochodzi ze środków rezerwy subwencji ogólnej (Ministerstwa Infrastruktury), pozostałą część dołożyła Gmina Miasta Sopotu.

Przepraszamy za utrudnienia. Kierowców prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w organizacji ruchu, o których informują znaki.DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.