Home Aktualności 2022 Nowe parkometry
21.04.2022

Nowe urządzenia do pobierania opłat za parkowanie

 

Zmiany w sopockiej Strefie Płatnego Parkowania. Od maja za parkowanie zapłacimy:

  • monetami,
  • kartami płatniczymi  - zbliżeniowo,
  • urządzeniami mobilnymi – np. telefonem z zintegrowaną kartą bankową,
  • aplikacją,
  • blikiem.

Do 30 kwietnia 120 nowych parkometrów zostanie zainstalowanych w przestrzeni Sopotu.  Już jutro ( 22 kwietnia br. ) wykonawca rozpocznie demontaż starych urządzeń. W piątek wyłączamy urządzenia, zaś w weekend usuwamy parkometry z ulic: Ceynowy, Powstańców Warszawy (podkowa pod Sheratonem), Haffnera (przy Monciaku), Kubacza, Piastów, Kolejowa, Kościuszki, Jagiełły, Na Wydmach, Plater, Westerplatte (od Goyki), Chrobrego, Grunwaldzka, Bitwy pod Płowcami, Hestii, Rzemieślnicza, Jana z Kolna. Będzie to 40 urządzeń. W kolejnych dniach pracami zostaną objęte pozostałe ulice wszystkich stref. Po zamontowaniu nowych urządzeń będziemy potrzebowali kilku dni na skonfigurowanie systemu. W okresie przejściowym -  czyli instalacji urządzeń i kompilacji systemów płatności m.in. z bankami, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia we wnoszeniu opłat za postój. Brak działającego urządzenia będzie podstawą do nieuiszczenia opłaty. Ten okres przejściowy może trwać do tygodnia.

Zmiany

Bardzo ważną zmianą dla mieszkańców, wprowadzoną uchwałą Rady Miasta Sopotu, jest 50-proc. ulga na postój do jednej godziny, z której będą mogli korzystać posiadacze Karty Sopockiej. Z ulgi tej korzystać będą mogli posiadacze Karty, każdego dnia, w godzinach obowiązywania strefy.
Nowością będzie możliwość dokonania opłaty za zawiadomienie oraz dopłaty do ważnego biletu w każdym parkomacie (wystarczy wpisać numer rejestracyjny a urządzenie samo „wyłapie”, że poprzedni bilet jest ważny i nabije czas dopiero od utraty ważności pierwszego).

Również zmianie ulegnie możliwość przedłużenia czasu parkowania o krótki okres. Teraz jest to 1 zł, za 13 minut (wcześniej było to 50 gr za 7 minut).

Jak zapłacić kartą w parkomacie?

Najpierw należy wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, a dopiero potem wrzucić monety lub dokonać płatności kartą. Płatność kartą płatniczą dokonywać można zbliżeniowo, podobnie telefonem z zintegrowaną kartą. Przy płatności kartą przed zatwierdzeniem transakcji należy sprawdzić kwotę opłaty, czy jest poprawna.

 Przypomnijmy, opłaty za postój wnosi się w Sopocie od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-22.00, w wigilię i sylwestra w godzinach 9.00-16.00.

 

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.