Home Aktualności 2024 Kolejny woonerf w Sopocie
05.01.2024

Trzeci woonerf w Sopocie – szukamy wykonawcy przebudowy fragmentu ul. Sobieskiego

Sopocianie pokochali woonerfy. Po sukcesie woonerfów na ul. Parkowej i Kolejowej, przyszła pora na rewitalizację fragmentu ulicy Sobieskiego. Pracami obejmiemy odcinek od ul. Bohaterów Monte Cassino do ul. Chopina. Przebudowany zostanie ciąg pieszo – jezdny, tworząc współdzieloną przestrzeń dla ruchu pieszych, rowerzystów i samochodów z dominacją funkcji pieszej.


Co planujemy?

- przebudowę istniejącej jezdni na ciąg pieszo – jezdny z kostki kamiennej  o długości ok. 245 m oraz miejsca postojowe z kostki brukowej;
- przebudowę systemu odprowadzenia wody deszczowej: budowa sieci kanalizacji deszczowej 400 GRP wraz z przykanalikami i wpustami deszczowymi oraz zbiornik retencyjny do nawadniania terenów zielonych;
-  budowę kanału technologicznego;
- renowację i wzmocnienie muru oporowego;
- nasadzenia zieleni wraz z 3 letnim okresem pielęgnacji oraz elementy małej architektury w obrębie miejsc odpoczynku (tzw. parkletu), m.in. ławki i kosze na śmieci.

Zgodnie z warunkami przetargu, chcemy aby inwestycja zakończyła się do końca czerwca br. Do 23 stycznia czekamy na oferty firm zainteresowanych wykonaniem jej dla nas.
https://portal.smartpzp.pl/zdizsopot/public/postepowanie?postepowanie=59819706

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 2 mln zł

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.