Home Aktualności 2021 Jesień: zbieramy dynie, wyłączamy fontanny
08.11.2021

Jesień: wyłączamy fontanny, sprzątamy dynie, nie grabimy liści

 

Coraz krótsze dni, niskie ciśnienie i temperatury, drzewa ogołocone z liści – to znak, że jesień w pełni. Dla nas jest to czas wytężonej pracy, czas na porządki i przygotowanie miasta do zimy.

Już wyłączyliśmy wszystkie miejskie fontanny:
• Fontannę miejską na placu Przyjaciół Sopotu,
• Fontannę miejską „JAŚ RYBAK” we wnętrzu kwartału pomiędzy ul. Bohaterów Monte Cassino i Pułaskiego w Sopocie,
• Fontannę miejską w parku Południowym w Sopocie,
• Fontannę miejską w parku przy ul. Książąt Pomorskich.

Z przestrzeni miasta zostaną dziś zabrane dekoracyjne dynie, które dzięki ostatnim deszczom przestały być już ozdobą. Część warzyw trafi do lasu komunalnego, jako pożywienie dla zwierząt.

W przestrzeni miasta ustawiamy, wspólnie z Zakładem Oczyszczania Miasta, skrzynie na piasek dla miejskich służb, które zajmują się zimowym utrzymaniem dróg i chodników. Jeszcze bez piasku, 66 skrzyń pojawiło się w okolicach przejść dla pieszych, przystanków autobusowych, instytucji użyteczności publicznej. Kolejnych 25 sztuk ustawionych będzie w najbliższych dniach. 

Decyzją władz miasta, zostawiamy liście na trawnikach, m.in. z uwagi na przebywające w nich owady, płazy, gady, niewielkie ptaki i gryzonie.  Rozkładające się liście pozwalają na użyźnienie gleby oraz zatrzymanie w niej wilgoci. To jedno z wielu działań proekologicznych, realizowanych w naszym mieście.  

 

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.