Home Aktualności 2023 Ostatni etap remontu Alei Niepodległości w tym roku
12.10.2023

Ostatni etap remontu Alei Niepodległości w tym roku

Od wtorku, 17 października br. kontynuować będziemy remont nawierzchni dwóch pasów ruchu Alei Niepodległości w kierunku Gdańska.

Remont obejmie odcinek od numeru 930 (wjazd do siedziby Zarządu Dróg i Zieleni) do skrzyżowania z ul. Haffnera. Jest to odcinek o długości ok. 150 mb.

W pierwszym etapie prace nie będą wiązać się ze zmianą organizacji ruchu, a tym samym utrudnieniami dla kierowców, ponieważ remontowane będą krawężniki: najpierw po lewej, następnie po prawej stronie obu pasów.

Zmiany dotkną pieszych. Ze względu na zakres prowadzenia prac „pod ruchem”, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom, zmuszeni jesteśmy wyłączyć z użytkowania przejście dla pieszych na Alei Niepodległości w okolicy ul. Haffnera.

Utrudnienia dla kierowców wystąpią w pierwszy weekend listopada ( 3-5.XI.2023), kiedy frezowana będzie stara nawierzchnia i układana nowa. O organizacji ruchu na czas układania mas poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Wykonawcą remontu jest, wyłoniona w przetargu, Firma Budowlano – Drogowa MTM z Gdyni. Wartość inwestycji to 875 tys. zł. Połowa środków pochodzi ze środków rezerwy subwencji ogólnej (Ministerstwa Infrastruktury), pozostałą część dołożyła Gmina Miasta Sopotu.

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.