Home Aktualności 2022 Drugi Etap przebudowy ul. 3 maja
29.08.2022

Drugi Etap przebudowy ul. 3 Maja rozpoczęty

W poniedziałek, 29 sierpnia rozpoczęliśmy 2 Etap kompleksowej przebudowy ul. 3 Maja w Sopocie, na odcinku od ul. Dębowej do ul. T. Kościuszki (bez skrzyżowania).

Prace  wiążą się z całkowitym zamknięciem przebudowywanego fragmentu. Objazdy prowadzone są ulicami: Kościuszki, Chopina, Sobieskiego i Grunwaldzką. Przywrócona zostaje organizacja ruchu na ulicy Książąt Pomorskich (kierunek ruchu od ul. Grunwaldzkiej do ul. Jana Sobieskiego).

Ulica Władysława IV będzie zamknięta za wjazdem na parking Kościoła i SKOK-u. Również ulica Króla Jana Kazimierza nie będzie miała wjazdu w ul. 3 Maja, a za ul. Syrokomli będzie dwukierunkowa.

Przywrócona zostaje organizacja ruchu na ulicy Książąt Pomorskich (kierunek ruchu od ul. Grunwaldzkiej do ul. Jana Sobieskiego).

Ulica Dębowa oraz ulica Władysława IV, od ulicy Lipowej do ulicy 3 Maja, są od dziś dwukierunkowe, z parkowaniem na ulicy Władysława IV pomiędzy ulicą Lipową a ulicą Skłodowskiej-Curie oraz na Dębowej wyłącznie na chodniku. Organizacja ruchu na pozostałych ulicach bez zmian.

Prócz przebudowy nawierzchni jezdni i chodników, budowy pasów ruchu dla rowerów i ronda, zmodernizowane zostaną wszystkie sieci podziemne. W ramach przebudowy kanalizacji deszczowej wybudowane zostaną 4 zbiorniki retencyjne, których zadaniem będzie zapobieganie podtopieniom w tym rejonie miasta.

Z uwagi na szeroko zakrojone prace ziemne, ten etap prac – choć obejmujący krótszy odcinek, niż Etap I – trwać będzie do końca br. Postęp prac w dużym stopniu uzależniony będzie od warunków atmosferycznych.

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.