Home Aktualności 2022 Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Sopocie
29.08.2022

Strefa płatnego parkowania

Chcesz rozszerzenia strefy płatnego parkowania? Zgłoś to.

Na zgłoszenia czekamy do 30 września.

 

Koniec wysokiego sezonu to doskonały czas na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków, m.in. dotyczących funkcjonowania sopockiej strefy płatnego parkowania.

W Sopocie, podobnie jak w innych miastach turystycznych, przede wszystkim w szczycie sezonu, mieszkańcy  zmagają się z problemem deficytu miejsc parkingowych. Problem ten nie dotyczy jedynie ścisłego centrum miasta, ale również ulic do niego przyległych. Coraz częściej pojawiają się głosy o konieczności rozszerzenia strefy płatnego parkowania o kolejne ulice w kurorcie.

 - Przypomnijmy w Sopocie strefa płatnego parkowania wprowadzana jest wyłącznie na wniosek mieszkańców. I służy rotacji miejsc parkingowych oraz porządkuje parkowania.- informuje Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Naszym celem jest wprowadzenie takich rozwiązań, powszechnie stosowanych w krajach europejskich, jednocześnie wychodzących naprzeciw potrzebom mieszkańców. Przy okazji chcemy zrealizować główny cel, czyli ograniczanie dominującej roli samochodu w  centrum miasta.

Diagnozując problem parkowania rozpoczynamy dyskusję o parkowaniu w mieście i zwracamy się do mieszkańców z prośbą o wskazanie ulic, na których strefa powinna być wprowadzona. Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na jakich ulicach wprowadzić strefę. Na Państwa sugestie czekamy do końca września. Swoje propozycje prosimy przesyłać na adres parkowanie@zdiz.sopot.pl,  a ostateczną decyzję podejmie Rada Miasta. 

Wprowadzenie strefy płatnego parkowania na pewno wymusi rotację aut obcych. Ale ma również swoje konsekwencje dla mieszkańców. By móc parkować bez ograniczeń, trzeba będzie każdego roku wykupić kartę abonamentową, której roczny koszt to 60 zł. Procedurę wyrobienia karty realizuje Straż Miejska.

Wysyłając zgłoszenie prosimy o podanie: imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru telefonu kontaktowego. Prosimy również o kilkuzdaniowe uzasadnienie swojej propozycji oraz lokalizację strefy. Anonimowe zgłoszenia nie będą rozpatrywane. Zgłosić można wyłącznie ulicę przy, której zgłaszający mieszka.

 

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.