Home Aktualności 2022 Szybki remont Alei Niepodległości
25.07.2022

Szybki remont Alei Niepodległości

W dniach 22-23 lipca remontowaliśmy fragment Alei Niepodległości, od ul. Smolnej do ul. Jana z Kolna, w kierunku Gdyni.

Remont rozpoczęło frezowanie jezdni. Technologia ta umożliwia szybkie przeprowadzenie remontu przez usunięcie wierzchniej warstwy asfaltu i pozwala na znaczne ograniczenie czasu wyłączenia z ruchu odcinka drogi, a tym samym zmniejsza uciążliwości związane z prowadzonymi pracami.

W nocy z piątku na sobotę, w miejsce zdjętego asfaltu, rozściełana była pierwsza warstwa jezdni - wiążącą. Po jej zastygnięciu układana była specjalna siatka zabezpieczająca.  Ma ona na celu zwiększenie trwałości nawierzchni i przeciwdziała powstawaniu spękań. Na nią w sobotnie południe układana była ostatnia warstwa jezdni – ścieralna.

 

W nocy z piątku na sobotę, w miejsce zdjętego asfaltu, rozściełana była pierwsza warstwa jezdni - wiążącą. Po jej zastygnięciu układana była specjalna siatka zabezpieczająca. Ma ona na celu zwiększenie trwałości nawierzchni i przeciwdziała powstawaniu spękań. Na nią w sobotnie południe układana była ostatnia warstwa jezdni – ścieralna.

Do niedzielnego poranka masy zastygały i wiązały. W niedzielę przed południem udrożniliśmy ruch.

Wykonawcą robót była Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A.

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.