Home Schronisko
RODO

O nas

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sopocie powstało na przełomie lat 1959/1960 ze społecznych zbiórek mieszkańców.  Początkowo mieściło się przy ulicy 1 Maja, w okolicach Opery Leśnej. W 2018 roku Gmina Miasta Sopotu oddała do użytku nowoczesny obiekt przeznaczony na schronisko, znajdujący się przy ul. Malczewskiego. Wybudowano siedem budynków: administracyjny, zaplecza techniczno-gospodarczego, opieki weterynaryjnej (w tym mały szpital dla zwierząt), budynek zaplecza dla obsługi schroniska, dwa budynki zespołów boksów dla psów, jeden budynek zespołu boksów dla kotów oraz woliera dla ptaków.

Obecnie schronisko zajmuje powierzchnię 7777 m².

Nowe schronisko diametralnie różni się od poprzedniego. W sposób znaczący nastąpiła poprawa warunków bytowych dla zwierząt, pomieszczenia są większe z podgrzewaną podłogą, powstało profesjonalne zaplecze leczniczo –weterynaryjne dla zwierząt. W obiektach zainstalowana jest wentylacja. Schronisko otoczone jest zielenią. Do Sopotkowa jest dogodny dojazd dla gości i wolontariuszy, znajdują się wydzielone miejsca parkingowe, nieopodal przystanek autobusowy.

W  Schronisku przebywa kilkadziesiąt psów i kotów. Liczba ta ulega zmianie wraz z adopcjami, interwencjami, przyprowadzonymi lub oddanymi zwierzakami do Schroniska "Sopotkowo”.

Od 1 marca 2022 Schronisko zarządzane jest przez Gminę Miasta Sopotu, w której imieniu działa Zarząd Dróg i Zieleni jednocześnie stało się jednym z naszych działów. 

Więcej: https://schronisko.sopot.pl/ 

Procedura Adopcyjna

Procedura adopcyjna została sformalizowana po to, by obie strony były w pełni przekonane o słuszności podjętych decyzji. Pracownicy schroniska - by mieli pewność, że psa lub kota oddają w dobre ręce, że adoptujący ma świadomość odpowiedzialności, jaka na nim ciąży. Zaś osoby, które przygarniają zwierzę, maja czas na poznanie i pokochanie pupila.

Zwierzaki do adopcji

Nie ma konieczności osobistej wizyty w schronisku, obecnie można to zrobić wirtualnie. Na tej stronie internetowej https://schronisko.sopot.pl/adoptuj/ oraz na Facebooku zamieszczane są albumy ze zdjęciami i opisami zwierząt, z którego można wybrać psa lub kota do adopcji.

Ankieta

W ankiecie pracownicy schroniska pytają m.in. o warunki mieszkaniowe, domowników, stylu życia, plany opieki nad zwierzakiem. Szczere odpowiedzi pomogą jak najlepiej dopasować zwierzaka do właściciela.
Ankieta adopcyjna 

Spotkanie

Kolejnym krokiem jest spotkanie przedadopcyjne z wybranym zwierzakiem. Pracownicy schroniska lub wolontariusze opowiedzą o nim, przekażą wskazówki, jak się nim opiekować.

Zwykle organizowanych jest od trzech do pięciu takich spotkań. To pozwala lepiej poznać swojego przyszłego domownika.

Spotkanie w domu

Czasami pracownicy schroniska umawiają się na wizytę przedadopcyjną jak i poadopcyjną w domu przyszłego właściciela. To doskonała okazja do zwrócenia uwagi na bardzo konkretne rzeczy czy problemy, które mogą generować trudności w adopcji i późniejszym, wspólnym życiu.

Umowa adopcyjna

To ostatni krok procedury – podpisanie dokumentu, który daje prawo do odbioru pupila ze schroniska.

Galeria zdjęć
DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.