Home Aktualności 2024 Przebudowa ul. Łowickiej
30.04.2024

Przebudowa ul. Łowickiej

Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe i nowa nawierzchnia jezdni – rozpoczynamy przebudowę ul. Łowickiej

W poniedziałek, 6 maja 2024 r. rozpoczynamy przebudowę ulicy Łowickiej w Sopocie. Prace prowadzone będą na odcinku 170 metrów - od ul. Mazowieckiej do posesji nr 16. Przebudowywany fragment w całości będzie wyłączony z ruchu. Kompleksowa przebudowa potrwa 90 dni.

Prace obejmą m.in. przebudowę jezdni i chodników. Powstaną dwa pasy ruchu, każdy o szerokości 3 metrów. Chodniki i zjazdy posesyjne zostaną w kilku miejscach poszerzone, aby dostosować je do potrzeb osób m.in. z niepełnosprawnością ruchową. Z myślą o osobach z dysfunkcją wzorku, w obrębie przejścia dla pieszych, pojawią się płytki integracyjne. W ramach zabezpieczenia przeciwpowodziowego wybudowany zostanie podziemny, rurowy zbiornik retencyjny o pojemności 112,8 m³. Wymienione zostanie oświetlenie uliczne, nie tylko na przebudowywanym odcinku, ale również do pętli autobusowej oraz na ul. Kujawskiej od ul. Łowickiej do Mazowieckiej.

Z uwagi na konieczność wykonania głębokich wykopów koniecznych m.in. dla wybudowania zbiornika retencyjnego, przebudowywany fragment będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Na ulicy Kujawskiej, między ulicami Łowicką i Mazowiecką wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy i całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów. 

Prace wykona, wyłoniona w postępowaniu przetargowym, Firma Budowlano-Drogowa MTM z Gdyni. Koszt prac to 2 275 500 zł. Przebudowa, zgodnie z zapisami umowy, ma się zakończyć do 29 lipca 2024 r.

Od poniedziałku, 6 maja zmianie ulegnie kursowanie autobusu 185.
ZKM Gdynia: W kierunku pętli Kamienny Potok - Kujawska, od przystanku Kamienny Potok SKM 04 autobusy będą jeździć ul. Wejherowską (po zawróceniu na pętli), ul. Małopolską i ul. Kujawską (przez las). Na trasie objazdu nie będzie obowiązywać żaden przystanek. Na pętli Kamienny Potok - Kujawska wyznaczony zostaje tymczasowy przystanek końcowo-początkowy Kamienny Potok - Kujawska 91, na ul. Kujawskiej bezpośrednio przed ul. Łowicką.
Zawieszony zostaje przystanek Mazowiecka 02 przy ul. Kujawskiej.

W kierunku pętli Rynek Non-Stop, od przystanku tymczasowego Kamienny Potok - Kujawska 91 do przystanku Kamienny Potok SKM 03 autobusy będą jeździć ul. Kujawską (na której będzie odwrócony kierunek ruchu), ul. Mazowiecką, ul. Łowicką i ul. Wejherowską. Na trasie objazdu nie będzie obowiązywać żaden przystanek.
Ze względu na wydłużenie trasy i późniejsze przyjazdy do Kamiennego Potoku, wszystkie odjazdy z pętli Kamienny Potok SKM - Kujawska w soboty, niedziele i święta zostają opóźnione o 1 minutę.

 

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.