Home Aktualności 2022 Przebudowa ul. 3 Maja - II Etap
22.08.2022

II Etap przebudowy ul. 3 Maja

W poniedziałek, 29 sierpnia rozpoczynamy II Etap przebudowy ul. 3 Maja.

Na naszych oczach ul. 3 Maja w Sopocie przechodzi całkowitą metamorfozę. Kierowcy zyskują nową nawierzchnię ulicy, rowerzyści infrastrukturę rowerową, której kręty przebieg wynika z potrzeby wprowadzenia dodatkowych miejsc postojowych. Piesi będą mieli do dyspozycji nowe chodniki, na których również dopuszczone będzie parkowanie aut. Trzy nowe ronda, 6 zbiorników retencyjnych, nowe oświetlenie, zieleń i mała architektura – już w maju 2023 roku w pełni oddane zostaną do użytkowania.

Zakończył się pierwszy Etap przebudowy ul. 3 Maja, który objął 400-metrowy fragment od ul. Grunwaldzkiej do ul. Dębowej. Przebudowane zostały wszystkie sieci podziemne, w tym kluczowa kanalizacja deszczowa, powstały jednokierunkowe - ścieżka i pasy ruchu dla rowerów. Zbudowane zostało rondo u zbiegu ulic 3 Maja i Jana Sobieskiego. Na przebudowanym fragmencie jest już nowa nawierzchnia jezdni, zieleń i oświetlenie. Ten etap prac już za nami, możemy z niego korzystać.

W poniedziałek, 29 sierpnia rozpoczynamy drugi Etap. Etap ten obejmie fragment od ul. Dębowej do ul. Kościuszki – bez skrzyżowania.
Prócz przebudowy nawierzchni jezdni i chodników, budowy pasów ruchu dla rowerów i ronda, zmodernizowane zostaną wszystkie sieci podziemne. W ramach przebudowy kanalizacji deszczowej wybudowane zostaną 4 zbiorniki retencyjne, których zadaniem będzie zapobieganie podtopieniom w tym rejonie miasta.

Z uwagi na szeroko zakrojone prace ziemne, ten etap prac – choć obejmujący krótszy odcinek, niż Etap I – trwać będzie do końca br.
Wykonawca w dużym stopniu uzależniony będzie od warunków atmosferycznych, nie przy każdej temperaturze można wykonywać wszystkie konieczne dla tej inwestycji prace.

Prace wiązać się będą z całkowitym zamknięciem przebudowywanego fragmentu ulicy. Objazdy prowadzone będą ulicami: Kościuszki, Chopina, Sobieskiego i Grunwaldzką. O zmianie organizacji ruchu informują znaki.

Kolejnym, ostatnim etapem przebudowy ul. 3 Maja, będą prace na fragmencie od ul. Kościuszki – wraz z budową ronda do Alei Niepodległości. Całość powinna zakończyć się do 4 maja 2023 roku.

Wykonawcą prac jest Firma Budowlano - Drogowa MTM S.A. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 15 200 000,00 zł brutto. Wartość robót budowlanych to 22 500 217,36 zł

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.