Home Aktualności 2022 Doposażamy place zabaw
07.03.2022

Doposażamy place zabaw

 

 

Pierwszy z zaplanowanych etapów

Na placu zabaw zlokalizowanym przy ulicy Armii Krajowej zaplanowaliśmy, m.in. demontaż części zabawek, które po renowacji zasilą inne place zabaw. Zakupione i zamontowane zostaną: fabryka piasku - zestaw dla dzieci młodszych, figury gumowe: pająk, chrabąszcz, jaszczurka, zjeżdżalnia na skarpie, huśtawka integracyjna, huśtawka z kubełkowym siedziskiem, huśtawka tradycyjna, stopnie balansujące, zjeżdżalnia na skarpie. Plac dla małych dzieci przysłonięty zostanie specjalnym żaglem przeciwsłonecznym. Wyposażenie placu zabaw uzupełnią elementy małej architektury: 4 leżaki parkowe dwuosobowe, 11 ławek parkowych, kosze na śmieci. Fragmenty ogrodzenia zostaną odnowione, pozostała część wymieniona na nowe, odnowione zostaną schody. Plac zyska nową, bezpieczną nawierzchnię. To pierwszy z zaplanowanych etapów rozbudowy tego placu zabaw.

Również plac zabaw znajdujący się przy ulicy Reja, przejdzie gruntowną rewitalizację, powiększy się o nowe, bezpieczne i certyfikowane urządzenia. Pojawią się nowe zestawy dla dzieci młodszych:

  • zestaw do zabawy z wodą
  • zestaw fala wspinaczkowa
  • trampolina
  • żaba z tunelem
  • żabka mini z tunelem
  • huśtawka pozioma
  • karuzela dynamiczna
  • kule gumowe 4 szt.
  • półkula gumowa.

Przebudowa obejmie również nową, bezpieczną nawierzchnię, nową małą architekturę oraz tablice z regulaminem. W obrębie placu nasadzone zostaną trawy i byliny, tworząc „zielony kącik” o powierzchni blisko 80 m².

Trzeci plac zabaw,

który zostanie objęty wiosennym remontem, zlokalizowany jest przy Okrężnej. W minionym roku plac wzbogacił się o zjeżdżalnie rurową, w tym roku uzupełnimy o zjeżdżalnię rynnową, wraz z budową stopni terenowych. Stopnie umożliwią zejście opiekuna zarówno ze szczytu wzniesienia, czyli istniejącego placu zabaw, jak i połączą strefę zjeżdżalni z siłownią plenerową. Inwestycja ta realizowana jest w ramach kolejnego etapu Sopockiego Budżetu Obywatelskiego.

Przetarg na przebudowę 3 placów zabaw wygrała firma Educarium Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. Wykonawca rozpoczął już prace.

Sukcesywnie w ramach przyznanych środków doposażamy place zabaw, wymieniamy zużyte zabawki. Te urządzenia, które możemy zmodernizować czy naprawić, po odnowieniu wracają na kolejne place. Część zadań dzielimy na etapy, ponieważ certyfikowane i bezpieczne urządzenia są bardzo kosztowne. A tylko takie kupujemy. Tej wiosny trzy place uzupełnimy o nowe zabawki. Zakupy konsultujemy z najbardziej zainteresowanymi użytkownikami, z dziećmi – wyjaśnia Monika Sawicka - Menkina, kierownik działu Zieleni.

W przestrzeni miejskiej Sopotu funkcjonuje 15 placów zabaw, które są pod opieką Zarządu Dróg i Zieleni.

GALERIA ZDJĘĆ
Galeria zdjęć
DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.