Home Aktualności 2022 Dobiega końca I Etap przebudowy ul. 3 Maja
18.08.2022

Kończymy I Etap przebudowy ul. 3 Maja

Dobiega końca pierwszy Etap kompleksowej przebudowy ul. 3 Maja w Sopocie. To dobry moment na wstępne podsumowania.

Co miasto zyskuje dzięki tej inwestycji?

Kierowcy zyskują nową nawierzchnię ulicy, rowerzyści nowoczesną i bezpieczną infrastrukturę rowerową. Piesi mają do dyspozycji nowe chodniki, na których również dopuszczone będzie parkowanie aut.

Dobiega końca pierwszy Etap przebudowy ul. 3 Maja, który objął 400-metrowy fragment od ul. Grunwaldzkiej do ul. Dębowej. Przebudowane zostały wszystkie sieci podziemne, w tym kluczowa kanalizacja deszczowa, powstały jednokierunkowe - ścieżka i pasy ruchu dla rowerów. Zbudowane zostało rondo u zbiegu ulic 3 Maja i Jana Sobieskiego. Na przebudowanym fragmencie jest już nowa nawierzchnia jezdni, zieleń i oświetlenie.

Kolejny etap prac

W poniedziałek, 29 sierpnia rozpoczynamy kolejny etap prac, które obejmą odcinek od ul. Dębowej do ul. Kościuszki (bez ronda). Ten etap trwać będzie realizowany prawdopodobnie do końca listopada.

Wykonawcą prac jest Firma Budowlano - Drogowa MTM S.A. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 15 200 000,00 zł brutto. Wartość robót budowlanych to 22 500 217,36 zł

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.