Home Utrudnienia w ruchu Remonty i przebudowy dróg w Sopocie 18-24.07.2022
Utrudnienia w ruchu

Inwestycje, remonty i przebudowy dróg w Sopocie 18-24.07.2022

W dniach 18-24.07.2022 realizowane będą na terenie Sopotu następujące prace drogowe, remonty i inwestycje, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym:

1.   W dniach 22.07 (godz. 17.30) – 24.07 (godz. 20.00) zaplanowaliśmy remont fragmentu Alei Niepodległości. Prace obejmują ponad 200-metrowy odcinek, od numeru 649 do 665. Remontowane będą oba pasy w kierunku Gdyni. Prace realizowane będą również nocą.

Prace będą wymagały całkowitego wyłączenia z ruchu remontowanego fragmentu. Zaplanowaliśmy objazdy, które poprawią płynność ruchu w czasie prowadzonych prac. I tak, jadąc od strony Gdańska za stacją benzynową należy skręcić w prawo – w ulicę Kasztanową, nią zaś dojechać do ulicy Rzemieślniczej i ulicą Jana z Kolna wrócić na Aleję Niepodległości.
Zmianie ulegnie również trasa komunikacji miejskiej. Objazd poprowadzony będzie  ul. Kasztanową – Rzemieślniczą - Jana z Kolna – do Alei Niepodległości.

2.   Trwa kompleksowa przebudowa ul. 3 Maja. W obecnie realizowanym etapie, przebudowywany jest fragment od ul. Grunwaldzkiej do ul. Władysława IV. Remontowany fragment w całości wyłączony jest z ruchu. Prace objęły również skrzyżowanie z ulicą Grunwaldzką, przy zachowaniu jej przejezdności (zamknięcia połówkowe).

W tym tygodniu wykonawca zaplanował:

Pomiędzy ulicami Sobieskiego a Dębową kontynuowane będzie korytowanie jezdni i ułożenie 2 warstw podbudowy: stabilizacyjnej i podbudowy z kruszywa, na które ułożona zostanie masa asfaltowa.

Trwa budowa chodników pomiędzy ulicami Okrzei a Sobieskiego i pomiędzy Bitwy pod Płowcami a Kazimierza Wielkiego. Na ulicy Sobieskiego trwa budowa wodociągu.   

3.   Służba Drogowa będzie wykonywała następujące prace:
Roboty brukarskie (w godz. 7.00-14.00):

- ul. Zacisze – remont jezdni i chodników – całkowite zamknięcie odcinka jezdni;

- w poniedziałek, 18 lipca rozpoczął się remont ul. Głowackiego. Obejmuje on zarówno remont jezdni jak i chodników. Prace wymagają całkowitego zamknięcia jezdni od ul. Jana z Kolna. Na ulicy Racławickiej ruch odbywa się  dwukierunkowo. Przystanek autobusowy został przeniesiony z ulicy Głowackiego na ul. Jana z Kolna 12.

4.   Trwa remont schodów prowadzących do ulicy Lipowej. W tym tygodniu  kontynuowane będą prace, które nie powinny powodować utrudnień w ruchu.

5.   W tym tygodniu zaplanowaliśmy zdjęcie posuszu z drzew rosnących przy ul. Mickiewicza.

Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godzinach 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami. Bardzo prosimy o dostosowywanie się do informacji umieszczanych w rejonie prowadzonych robót.

 

 

                                                                                            

 

DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.