Home Aktualności 2023 Od 29 maja ulica Podjazd zamknięta dla ruchu
17.05.2023

Ulica Podjazd zamknięta dla ruchu

W poniedziałek, 29 maja od godziny 6.00 zamknięta dla ruchu będzie ulica Podjazd, na odcinku od wiaduktu kolejowego do Alei Niepodległości.

Zmiana organizacji ruchu spowodowana jest realizacją kolejnego etapu przebudowy ulicy Kolejowej i potoku Bohaterów Monte Cassino.

 Prace obejmą:

- przebudowę odcinka potoku Bohaterów Monte Cassino
- budowę kanalizacji deszczowej
- przebudowę oświetlenia ulicznego
- przebudowę sygnalizacji świetlnej, odtworzenie pętli indukcyjnych w ulicy Podjazd
- doświetlenie przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania ulic Podjazd/Niepodległości
- poszerzenie jezdni ul. Podjazd do 3 pasów ruchu i ułożenie nowej nawierzchni jezdni
- ułożenie nawierzchni chodników.


Zalecany objazd ulicami: 3 Maja, Kościuszki, Chopina – od strony Gdańska, lub Haffnera, Goyki, Powstańców Warszawy, Chopina – jadąc z Gdyni.

W kolejnym etapie, realizowanym od 26 czerwca br., prace obejmą skrzyżowanie ulic Podjazd i Sikorskiego z Aleją Niepodległości. Przebudowa sieci podziemnych oraz potoku spowoduje konieczność połówkowego zamykania Alei Niepodległości. O szczegółach będziemy informować z wyprzedzeniem.

Przebudowa ul. Podjazd jest jednym z elementów większej inwestycji - stworzenia strefy woonerf w ciągu ul. Kolejowej. Inwestycja obejmuje prócz przebudowy układu drogowego, budowę i przebudowę większości sieci. Kompleksowo przebudowujemy koryta dwóch zamkniętych potoków: potoku Haffnera oraz potoku Bohaterów Monte Cassino i, co bardzo ważne, przebudowujemy kanalizację deszczową. 
Zmienia się oświetlenie uliczne, zieleń i mała architektura. Budowane są nowe miejsca postojowe  oraz dwupoziomowy, zadaszony parking rowerowy.

Inwestycja nie ogranicza się wyłącznie do ul. Kolejowej, swym zasięgiem obejmuje również ciągi pieszo-jezdne pomiędzy Aleją Niepodległości i ul. Kolejową oraz odcinki ulic: Podjazd (na odcinku od Alei Niepodległości do ul. Kolejowej) i Marynarzy.

Koszt robót budowlanych zamknie się w kwocie blisko 14,5 mln zł, z czego dotacja z Programu Rządowego Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 13,8 mln zł.

Zgodnie z zapisami umowy, cała inwestycja ma trwać 255 dni i prace powinny zakończyć się 28 lipca 2023 roku.

Prace wykonuje, wyłoniona w przetargu, Firma Budowlano – Drogowa MTM S.A.

Pliki do pobrania
Załączniki do projektu
Plakat pobierz plik Ulotka pobierz plik
DANE KONTAKTKOWE

Zapraszamy do kontaktu

DANE KONTAKTKOWE
logo - kontakt Pełny kontakt link - strzałka
Zdiz Kontakt

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.